חשיבותו של יועץ המס ומנהל החשבונות


06 Feb
06Feb

מי רשאי להיות יועץ המס ?

יועץ מס הינו גורם מוסמך היכול לייצג אותך מול מס הכנסה, מס ערך מוסף וביטוח לאומי.
יועץ מס עובר מסלול לימודים של מוסד מוכר ליועצי מס. רק לאחר תקופת ההכשרה וסיום תוכנית הלימודים הוא יכול לגשת לבחינות המיסים. לאחר שעבר בהצלחה את הבחינות, יועץ המס יכול לקבל את תעודת ההסמכה מנציבות מס הכנסה.
תקופת ההכשרה ובחינות ההסמכה נחשבים לקשים ואחוז מועט עובר בהצלחה את בחינות המיסים. הדרך למקצוע הנכסף לא מסתיים לאחר קבלת תעודת ההסמכה, על יועצי המס לעבור תקופת התמחות רק לאחר מעבר מוצלח יוכלו להירשם בפנקס יועצי המס.

במה יועץ מס יכול לעזור לי ?

יועץ המס יכול לייעץ לך בכל הנוגע לתכנוני מס, תיאומי מס, לעזור לך בהחלטה על סוג התאגדות, בפתיחת תיק מול הרשויות, בהנהלת החשבונות של העסק, הכנת משכורות, הצהרת הון, הכנת דוחות שנתיים ותזרים מזומנים, הכנת מאזנים, התאמות בנקים וייצוג מול שלטונות המס.

ייעוץ המס הוא נושא מסובך ומכיל נושאים רבים, המורכבים מחוקים, תקנות ופסקי דין. יועץ המס מתעדכן באופן שוטף כך שעומדות באפשרותיו יכולות תמרון ומציאת פתרונות למצבים שונים.

הניסיון והידע מאפשרים ליועץ המס לעזור לך לתכנן נכון יותר ולקבל החלטות לגיטימיות. והחלטות אלה, יחסכו לך בסופו של דבר, כסף רב מגביית מיסים ותשלומים עודפים, ואף ימנעו ממך קנסות מיותרים הנובעים מאי דיווח בזמן או מטעויות הנובעות מחוסר ידיעת החוקים וניהול לא תקין.

יתרה מכך, ההכרות של יועץ המס עם רשויות המיסוי ועם התקנות והפרוצדורות, מאפשרת לו התנהלות מקצועית יותר מול רשויות המס. המהלכים והטענות שיציג מול רשויות המס יתקבלו באופן טוב יותר, זמני התגובה יהיו קצרים יותר מאשר התנהלות ישירה שלכם מול רשויות המס.

אתם צריכים להתרכז בניהול העסק שלכם, תשאירו ליועץ המס את הדאגה להתנהלות החשבונאית התקינה שלכם. תסמכו עליו שהוא יהיה כל הזמן עם האצבע על הדופק בכל הנוגע לדיווחים לרשויות. והוא ידריך אתכם כיצד להתנהל באופן תקין כך שתוכלו לקבל את מקסימום הזכויות וההחזרים המגיעים לכם.

כמו כן, יועץ המס מקושר למערכות המחשוב של מס הכנסה וביטוח לאומי, כך שהוא יכול בכל רגע נתון לבצע פעולות ולעדכן אתכם.

 קחו מאתנו עצה שהוכיחה את עצמה 
אל תחסכו בייעוץ מס 
קחו בחשבון כי יועץ מס יכול לחסוך לכם הרבה כסף
והנזק הכספי מאי ניהול תקין הרבה יותר גבוה מעלותו של ייעוץ מס.


 מתי לפנות ליועץ מס

עדיף לפנות כבר מהרגע הראשון של תכנון העסק. עוד לפני פתיחת התיק ברשויות יש לתכנן מראש איזה סוג התאגדות מתאימה לכם. עליכם ללמוד כיצד להתנהל מבחינה חשבונאית. גם אם אתם כבר מנהלים את החשבונות שלכם אך מרגישים שאתם משלמים מעבר למקובל לעסק בסדר גודל שלכם, לא מקבלים תשובות ברורות, מחפשים גורם מקצועי ולא מתלמדים שמכינים את התיק שלכם. תפנו אלינו. אנו מבטיחים לתת לכם טיפול מקצועי מבעלי ניסיון מוכח בתחומי יעוץ מס והנהלת חשבונות, ליווי אישי והקשבה.


החלטתם להשתמש בשרותיו של מומחה בכל הנוגע לניהול החשבונאי של עסקכם. 

עכשיו אתם שואלים את עצמכם מה ההבדל בין יועץ מס ומנהל חשבונות לרואה חשבון ?
יועצי המס מקבלים הכשרות והשתלמויות ברמה מאוד גבוהה בכל הנוגע לניהול חשבונאי, מיסוי, ביטוח לאומי.
אפשר לומר בביטחון מלא כי הכשרתם של יועצי המס בתחום המיסוי טוב יותר ומעמיק יותר מאשר זה הניתן לרואה חשבון.
כך ניתן לומר גם בכל הנוגע לייצוג בביטוח לאומי. ליועץ המס ישנו יתרון על רואה החשבון בכל הנוגע לייצוג מול ביטוח לאומי היות ויועץ המס עובר הכשרה ייעודית.
יועץ מס רשאי על פי חוק לטפל בשכירים ועצמאיים. הוא גם רשאי גם להכין מאזנים ודוחות שנתיים לחברות ורואה החשבון צריך לחתום על דוחות החברה.
לרוב שכר הטרחה של רואה חשבון יהיה גבוה יותר משל יועץ מס. 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.